30 07

Arianna… e luce fu!

Zava_Cover_BAJA_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziś, gdy mogę kupić w sklepach prawie każdą lampę łatwo dochodzę do wniosku, że jest to problem. Jak to zrobić? Co wybrać? Jak znaleźć przy tym obiekt pożądania powstały z twórczego dotyku.

W jeden z upalnych wieczorów tego lata spoglądam przypadkiem na stronę znaną sobie od lat i doznaję oświecenia. Arianna. Nie tylko prosta lampa, lecz metalowa rolka, na którą nawiniesz, i z której rozwiniesz kabel elektryczny, dostępny w kolorach od fioletu do ognistej pomarańczy. Zapalasz … i światło ogarnia cały Twój domu! Projekt ten zaskakuje, bo łączy w sobie twórczy pomysł z pragnieniem uczynienia obiekt funkcjonalnym i doskonałym na każdą potrzebę.

zava-Paolo-Ulian-Caterina-di-Michele-ZAVA_ARIANNA36957zava-arianna-applique-a_-1zava-Paolo-Ulian-Caterina-di-Michele-ZAVA_ARIANNA53554

Wymyślona przez Paul Ulian i Caterina Di Michele dla Zava Design Arianna, jest wyrazem wyjątkowego połączenia włoskiego designu z najbardziej zaawansowaną technologią. Od lat gotowi do propagowania wizji oświetlenia dotykającej aspektów ekologii i nierozerwalnie łączonej z tradycją, Paul i Caterina tworzą prawdziwe laboratorium kreatywności. Świadomość ekologiczna podsuwa im sama pomysły wykorzystania materiałów i surowców wtórnych, recyclingu do produkcji niesamowitych lamp. Dbałość o ograniczenie emisji toksyn do atmosfery wykreowała lampę idealną w szczególe, prostą konstrukcję z drutu pochodzącego z recyclingu. Lampa jest pełną równowagą między twardością żelaza, lekkością splotu i miękkością światła.

zava-arianna-table-lamp-a_0zava-Paolo-Ulian-Caterina-di-Michele-ZAVA_ARIANNA9552zava-tech-prod-arianna-te

 

 

 

Arianna jest więc, jak zresztą wszystkie lampy Zava Luce, odpowiedzią na moje wątpliwości. Jest ona też potwierdzeniem myślenia i postrzegania świata, że wyobrażenie jasnej przyszłości możliwe jest tylko dzięki naszemu obecnemu zadowoleniu. Dlatego polecam lampy Zava – ku zadowoleniu każdego z Was.

Arianna…e luce fu!

Photos copyright by Zava Luce, Włochy.