16 04

nasz interior garden

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdy na wiosnę przyroda budzi się do życia wyzwala w nas potrzebę otaczania się przedmiotami, które do niej nawiązują. Od lat producenci mebli, akcesoriów dekoracyjnych i oświetlenia starają się odwzorować piękno natury w przedmiotach codziennego użytku. Od lat przyroda inspiruje także projektantów do tworzenia. Narastające w nas poczucie ochrony środowiska i trendy związane z ekologią potęgują jeszcze bardziej potrzebę posiadania ekologicznego wnętrza. W naszych małych czy dużych przestrzeniach budujemy stopniowo, krok po kroku ogród pełen kwiatów i drzew.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przy urządzaniu wnętrza w klimacie zielonych liści i traw, konarów drzew, kropli deszczu, czy ukwieconego skalniaka starajmy się jednak zachować umiar i utrzymać równowagę. Zdobne w formie lub detalu zielone dodatki potrafią niezwykle silnie zdominować wnętrze i zatracić jego z góry określony charakter.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Roślinne lampy zachwycają niekonwencjonalnym wzornictwem i zastosowanym do produkcji materiałem dając przepiękne światło. Kwiatowe wzory na tapetach, naklejkach, tapicerowanych meblach i dywanach przywołują wspomnienia z dzieciństwa, czasu gdy mały człowiek spędzał wolny czas w ogrodzie, na łące, w parku. Wieszaki w kształcie drzew, czy gałęzi cieszą się nieprzerwanym zainteresowaniem, a krzesła i leżaki w kształcie liści wyglądają jak ich biologiczne odpowiedniki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kropką nad „i” w naszym domowym ogrodzie niech będą ogromne dekoracyjne czereśnie wykonane w Brazylii z ręcznie formowanej i malowanej porcelany, na które sezon już wkrótce nadejdzie, i których co roku wyczekujemy z utęsknieniem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspólnym mianownikiem dla wszystkich firm jest wyścig za ciągle nową i oryginalną stylistyką, tak by finalny produkt zaskakiwał i …. zniewalał.

 

 

Photos Copyright by:

Swedese, Van Esch, Ferm Living, Arper, Gervasoni, Bonaldo, B-Line, Dedon, Green Furniture Sweden, Innermost, Anthologie Quartett, Plust, Sancal, Fast, Moroso, Kymo, Kasthall, Kenneth Coponpue, Cappellini, Skitsch, Toulemonde Bochard, Nanimarquina, Ingo Maurer, Erik Joergensen, Viccarbe, Casamania, Vitra, Bisazza, A-Carpet