28 12

idealna krawędź

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lubię meble, które charakteryzują się ciekawą stylistyką, przemyślaną funkcjonalnością i trochę nawiązują do historii sztuki użytkowej. Mają więc tożsamość, która sprawia, że przebywanie z nimi przywołuje skojarzenia, czasem w wyobraźni kreuje się nowa historia i dają poczucie nieprzemijalności. Przy tym pozwalają wkomponować się w nowoczesne wnętrza bez zbędnych lub dodatkowych zabiegów.

Around to modne, współcześnie poszukiwane stoliki kawowe z prawdziwą historią charakterystyczną dla skandynawskiego wzornictwa z lat 50-tych i 60-tych. Zgrabny rant wywołuje ów wspomniane przeze mnie wcześniej poczucie bezpieczeństwa dzięki przemyślanej funkcji. Reszta inspirowana jest nowoczesnym designem i „zbudowana” w całkowicie prosty sposób.

Around zaprasza by, zgodnie ze swą nazwą, zasiąść wokół niego. Jest więc nie tylko m e b l e m  ale  także  m i e j s c e m  do gromadzenia się ludzi przy filiżance  aromatycznej kawy. Pojedynczo czy w grupie jest zawsze ciepły, przytulny w wyglądzie ale i niezwykle elegancki.

Wyprodukowany przez duńską fabrykę Muuto, Around dostępny jest w kilku wykończeniach: naturalnym jesionie, dębie, wybarwiany na czarno, szaro, czerwono i żółto. Występuje w dwóch wymiarach: duży: 70xh35 i mały: 40xh40 cm.

Nowa kolekcja stolików Around z Muuto zaprojektowana przez uznanego  duńskiego projektanta Thomasa Bentzena dostępna już w HAFART.

 

 

 

 

 

Źródło photo: Muuto, Dania