18 03

LED 4 i LED 28

Fińska fabryka TUNTO założona przez projektanta Mikko Kärkkäinen wystawiała na stoisku w Kolonii nowe eleganckie lampy z rodziny LED. Tegoroczna LED 4, będąca zmodyfikowaną wersją nagrodzonej RedDot’em LED 1, okazała się strzałem w dziesiątkę. Nie trzeba było długo czekać, aby pojawiły się pierwsze zamówienia. Już na samych targach lista zamawiających była imponująca.

Projektant wydłużył ramię lampy, wyszczuplając je przy tym znacznie. Nowa, odchudzona LED 4 nabrała arystokratycznego charakteru i w świeżych, czystych kolorach prezentuje się oszałamiająco. W wersji z orzecha amerykańskiego staje się eleganckim dodatkiem na biurko do każdego męskiego gabinetu.

Całkowitą odmianą w kolekcji jest LED 28 – cienki, długi na 120 cm prostopadłościan z drewnianej sklejki. To dość aktualna dzisiaj linia lampy wiszącej, wyglądająca dobrze zarówno w pomieszczeniach z przeznaczeniem do pracy, jak i nad stołem w jadalni, czy nad wyspą w kuchni.

Zastosowanie technologii ledowej umożliwia kształtowanie delikatnych form i nie bez znaczenia wyraża się  ekologicznym podejściem do wykorzystywania energii elektrycznej.

Reprezentuję tę markę w Polsce i gorąco zapraszam do zakupu lamp, których korzenie wywodzą się z naturalnego środowiska dalekiej północy.

Zdjęcia copyright by Tunto