01 12

antyczne dywany Riccardo Fattori

W pierwsze chwili mamy wrażenie, że będzie ciepły i mięsisty w dotyku. Po chwili dostrzegamy jednak, że struktura jest śliska i zimna, a materiał, o którym myśleliśmy, że to przynajmniej poliester, okazuje się modyfikowaną ekologiczną skórą. Nabrano nas! Nie, nie ma w tym nic złego, bo poza praktycznym zastosowaniem, skórze nadano ciekawy art-work, imitując nadrukiem orientalne dywany, a ten jakże ciekawy pomysł proponuje nam Antonio Lupi, specjalista od łazienek.

Paysage, Nokirman, Nochina, Noaubusson i Doll to pięć serii dywanów projektu Riccardo Fattori, niektóre  w żywych barwach, inne w delikatnych kolorach: pastelach, czerni  i granatach. Przysuwają na myśl stare antyczne wnętrza,  pałace, starożytne świątynie i trochę motywują do wplecenia we wnętrze jakiegoś starego lub stylizowanego mebla.

Kwadraty 60×60 cm wykonane ze skóry, dają możliwość wyboru ostatecznego kształtu geometrycznego, dowolnej wielkości kwadratów i prostokątów. Dzięki takiej formie mamy możliwość otrzymać zarówno niewielkich rozmiarów kwadratowy dywanik do małej łazienki, duży kwadrat do przestronnego pokoju kąpielowego, lub długi chodnik do łazienek na planie prostokąta. To także doskonałe rozwiązanie do innych wnętrz, gdzie zwykły dywan mógłby ulec zbyt szybko zabrudzeniu.

Serdecznie zapraszam po antyczne dywany Antonio Lupi.

Copyright by Antonio Lupi