05 11

drogocenna geometryczna bryła

drogocenny klejnot, ….

geometryczna bryła luksusu, …..

architektura dla wody …

Seria armatury Wosh zaprojektowana została dla fabryki Zucchetti przez Williama Sawaya. Określana  jest mianem „architektury dla wody”, która w myśl idei autora, stanowi odejście od minimalizmu oraz koncepcji produktów jednolitych strukturalnie. Wyjątkową formę serii Wosh tworzą śmiałe, ostre i geometryczne bryły, które dzięki swym odblaskom dają poczucie luksusu i bogactwa.

O serii Wosh można powiedzieć wiele. Ludovica + Roberto Palomba, dyrektorzy artystyczni firmy Zucchetti podsumowują ją tak: „jakość i doskonałość pod względem funkcjonalnym korespondująca z kulturą i umiejętnością projektowania jednego z największych twórców o znaczeniu międzynarodowym: seria WOSH autorstwa Williama Sawaya, jest odwzorowaniem współczesności odpowiadającej tym wymaganiom. Niezwykłą umiejętność dostrzegania aktualnych tendencji i kompleksowe podejście, były czynnikami, które zadecydowały o zaproszeniu go do zaprojektowania nowej kolekcji. Wierzymy, iż William Sawaya posiada rzadko spotykaną wśród twórców umiejętność łączenia kultur Wschodu i Zachodu, tworząc  dzieła emocjonujące, ale zawsze spójne w swej poetyce, wyrafinowaniu;  fascynujące i zmysłowe.”

Krystaliczna postać baterii Wosh przypomina drogocenny klejnot. Ten niezwykły produkt w całej kolekcji armatury Zucchetti, całkowicie różni się od zwykłych form tradycyjnych baterii. Jak w innych projektach William Sawaya, projektant i w tej kolekcji eksperymentuje, a pojawiające się linie zainspirowane są  geometryczną konfiguracją diamentu. Piękny i trwały Wosh-Diament, jak każdy kamień szlachetny, powstały przez połączenie technologii i badań w oryginalną formę wyrazu, uderza dziś w samo sedno gust miłośników projektowania i miłośników gadżetów. Wosh to w stu procentach obiekt rzeźbiarskich dokonań.

Baterie jednouchwytowe Wosh wyposażone są w głowice ceramiczne, zgodne z najbardziej rygorystycznymi przepisami norm międzynarodowych, co potwierdzają właściwe certyfikaty. W produkcji głowic zastosowano technologię Carbonplus, która zapewnia wysoką jakość działania w kontakcie z wodą o podwyższonej zawartości kamienia wapiennego. Walory użytkowe zostaną zachowane nawet po wielu latach eksploatacji. Dwuuchwytowe baterie Wosh także wyposażone są w głowice ceramiczne i kąt obrotu 180°, posiadające również system Carbonplus. Baterie Zucchetti objęte są 5-letnią gwarancją od daty ich sprzedaży. Głowice baterii testowane są na wykonanie ponad 500 tysięcy pełnych cykli otwarcia i zamknięcia, co w świetle przeprowadzonych badań równoznaczne jest z bezawaryjnym użytkowaniem przez ponad 25 lat. Wszystkie modele Wosh dostępne są w wykończeniu: chrom, platyna i dla osób poszukujących luksusu także w wersji złotej.

“Poproszono mnie o zaprojektowanie kolekcji armatury (a było to moje pierwsze doświadczenie w tej dziedzinie), która mogłaby charakteryzować się odejściem od minimalizmu i od koncepcji produktów jednolitych strukturalnie, co jest mi tak bliskie. Po okresie pierwszych poszukiwań, myślałem o opływowych formach inkrustowanych imitacjami kamieni szlachetnych, lecz później moje przemyślenia zaczęły się kierować w stronę śmiałych, ostrych i geometrycznych brył, które dzięki swym odblaskom będą wzbudzać poczucie luksusu i bogactwa; dalekich od surowych, stereotypowych i wręcz monotonnych form, zbyt długo dominujących w tej branży.” William Sawaya, architekt

Uwaga! Czyszczenie: Do czyszczenia wszystkich produktów Zucchetti, zarówno chromowanych, złoconych, malowanych, jak i w innych, specjalnych wykończeniach, absolutnie nie wolno stosować substancji korodujących, ściernych czy zawierających alkohol, które mogłyby uszkodzić powłokę baterii. Armaturę czyścić należy tylko miękką szmatką lub gąbką namoczoną w czystej wodzie. Polecamy również firmowy środek czyszczący ZETABRILL (art. R99974).

Informacje szczegółowe na temat warunków eksploatacji dotyczących interesującego Państwa produktu zawarte są w treści instrukcji dostarczanej podczas zakupu lub bezpośrednio w siedzibie firmy HAFART.PL.

Źródło: Copyright by Zucchetti.Kos