23 10

poduszki ciasteczka i filcowy dywan świnka

Wikipedia definiuje filc jako: „wyrób włókienniczy otrzymywany przez spilśnianie” i pisze dalej: „spilśnianie to proces łączenia włókien w zwartą masę, w którym wykorzystuje się naturalne właściwości włókien zwierzęcych (wełny, sierści), roślinnych i niektórych włókien sztucznych do tworzenia między sobą połączeń.”

No właśnie. Otrzymujemy zatem materiał gotowy do wytwarzania innych wyrobów, w tym wielu pięknych przedmiotów użytkowych, które możemy zastosować w aranżacji wnętrz.

Właśnie z takiego surowca skorzystał jeden z niemieckich producentów. Hey-Sign stworzył świetną kolekcję filcowych gadżetów do zastosowania w naszych domach. Cóż zatem nam oferuje. Kolekcję rozpoczynają małe ozdoby świąteczne na choinkę i na wielkanocne jajka. Sporą częścią oferty są rozmaite elementy dekoracyjne do salonu, pokoju dziecięcego, kuchni, garderoby i łazienki: kolorowe poduszki w kształcie pierożków i ciasteczek, a także pufy, z elementów,  z których sami możemy tworzyć dowolne kształty; filcowe dywany: plecione, łączone jak puzzle lub na rzepy i powycinane w przeróżne wzory; parawany i kosze na gazety, zabawki oraz brudną bieliznę. Hey-Sign przygotował także całą gamę kolorowych poduszek na krzesła, dopasowanych kształtem do modeli najbardziej znanych krzeseł. Podobnej oferty możemy szukać u Benta Hansena, której kolekcja poduszek wykonana została z tkanin i skór duńskich fabryk: Kvadrat i Gabriel. Hey-Sign daje nam produkt w 100% z filcu.

Materiał filcowy jest przyjazny w otoczeniu. To materiał ciepły w dotyku, przyjemny, ekologiczny i trwały, i całkowicie naturalny. Rozlana na filc ciecz nie wsiąka lecz pozostaje w postaci kropli na jego powierzchni. Duża odporność na ścieranie czyni z niego materiał wprost idealny do produkcji tapicerki na meblach do siedzenia i chodzenia, jak dywany, kanapy, krzesła i pufy.

Szeroka paleta ciepłych kolorów, łatwa do uzyskania poprzez farbowanie, jest przy tym dodatkowym atutem w aranżacji, bo dobierzemy tu kolor do każdego wnętrza, bez ograniczeń. Ten kolor daje nam również inspirację do produkcji śmiesznych detali, a łatwość obróbki dodatkowo możliwość uzyskania dowolnego kształtu. Efektem są zatem w Hey-Sign szyte na miarę dywany dla dzieci w kształcie różowej świnki, pieska czy zielonej żabki; podkładki pod szklanki w formie i kolorze jesiennych liści, kostki do gry, czy figur karcianych. Kolekcje wzbogacają kolorowe portfele i torebki dla pań, kosze na śmieci i filcowe kapcie w rozmiarze od 36-45.

Zapraszam już dziś do Poznania i na stronę naszej firmy HAFART po te ciepłe w wyglądzie i charakterze filcowe przedmioty z Hey-Sign.