05 10

czarno-biała elegancja wprost od Coco Chanel

Sukienki i kostiumy z dzianiny, fryzury „na pazia”, golfy, biżuteria (długie sznury pereł, łańcuchy, plastikowa biżuteria), „mała czarna”, spodnie – dzwony,  czy prochowiec, spotkały się wiele lat temu z entuzjastycznym przyjęciem i uważane są po dziś dzień za klasyczny kanon elegancji. Francuska projektantka mody, ikona paryskiej haute couture, pojawia się we włoskich łazienkach, inspiruje współczesnych projektantów wnętrz funkcjonalnością i prostotą, ale przede wszystkim elegancją i eleganckim przepychem. Lansująca prostą, sportową modę Coco Chanel wyraża elegancję i przepych w doskonałych i szlachetnych materiałach. Seria mebli łazienkowych Coco włoskiej fabryki Falper to osobisty i bardzo vanity projekt Paoli Navone. Seria Coco to  kompendium zachwytów.

Panie z pewnością docenią zalety tych subtelnych mebli, jednak dla panów nie będzie to obiekt zachwytu, ani ponadczasowy styl, czy kolory. Białe fronty, błyszczące lakierowane czarne boki i nogi nigdy nie wyjdą z mody. Pikowana tekstura na meblach przypomina ponadczasowe bogactwo pierwszych dni „małej czarnej”,  torebki od Chanel i charakterystycznej czerwonej szminki!

Pikowany detal zachwycał i zachwyca nadal, inspiruje do powielania go nawet na okolicznościowych monetach wydanych przez Karla Lagerfelda z okazji 125 rocznicy urodzin projektantki.

Paola Navone zaprojektowała tę wszechstronną i unikatową kolekcję mebli łazienkowych – Coco Collection – dla włoskiej firmy Falper. Falper miał bowiem wizję stworzenia bardzo kobiecej łazienki i wybrał do tego  właśnie Navone, która – przyznać trzeba – jest wyjątkowo kobieca w swoich projektach. Dwa kolory tej kolekcji – czarny i biały – mogłyby być użyte do tworzenia idei Śniadania u Tiffaniego.  Kolekcje Chanel nigdy nie wychodzą z mody, dlatego Coco była dla tej serii główną inspiracją i stąd nazwa kolekcji.

Kolekcja Coco wymaga przestronnych wnętrz. Charakterystyczne stylizowane elementy, dekory, potrzebują światła, przestrzeni. Ozdobą łazienki stają się w kolekcji Coco nie tylko meble ale i piękne duże owalne lustra zachowując wyrafinowany wygląd, krystaliczność, głębię i schludność. Ceramiczne umywalki w kształcie starej misy, szafy, komody, stoliki i pufy, lampy imitujące spadające perły, przypominają nam czasy i klasyczny styl Chanel. Elementy vanity poddane zostały reinterpretacji w nowoczesnym wnętrzu, podporządkowują oczy znawców i przy tym nasze serca. Te wspaniałe elementy wykończenia, wzornictwo, zapożyczony z przeszłości szyk, w sposób wyrafinowany wpisują się w dzisiejszą prostotę w wyposażaniu wnętrz, w szczególności bardzo dziś zimnych  aranżacyjnie łazienek. Ponadczasowe, stylowe wzornictwo będzie dzisiejszej łazience nie tylko nadawać elegancji, ale i przypominać o czasach, gdy we wnętrzach spotykały się różne formy sztuki, aby finalnie stworzyć niepowtarzalne wrażenie. Dlatego producent wraz z projektantem sugeruje dołożyć do wnętrza stylizowane lampy z białej porcelany lub mlecznego szkła. W łazience Coco pojawiają się: kobieca biżuteria na klasycznej toaletce, obrazy w ramach i subtelne flakony perfum. Kobiecy dotyk Paoli Navone nadał  równie kobiecy charakter meblom, o których jednogłośnie można powiedzieć, iż są nie tylko proste, wręcz minimalistyczne, ale jako miejsce do przechowywania łazienkowych i damskich bibelotów zawierają elementy próżności i przepychu z kolekcji mody samej Coco Chanel.

Zdjęcia: Copyright by Falper