02 09

jesienne palto Eamesa

Skandynawskie wzornictwo to coś więcej niż tylko moja pasja, to rytuał, codzienność, styl życia. Wychowałam się na pięknie Skandynawii i jej przedmiotach. Ponieważ nie umiem się od nich uwolnić (i wcale nie chcę), pragnę się nimi dzielić. I mam nadzieję, że uda mi się Was także tym zarazić…

Lato dobiega końca. Częściej pada, wieje i coraz częściej i dłużej pozostajemy w naszych domach. Jak zwykle kluczowym miejscem spotkań jest stół, wokół  którego zasiadamy w rodzinnym gronie. Lecz, czy przyjemnie nam się siedzi na twardym krześle z drewna lub zimnym krześle z tworzywa? Oczywiście, że nie.

Moda na plastik, niejednokrotnie spotęgowana modą na „znany plastik” (czytaj:  kultowe krzesła), sprowadziła do naszych wnętrz przedmioty piękne, acz niepraktyczne. Myślę, że informacja ta powinna ucieszyć także  tych wszystkich, którzy kupując na przykład krzesła Eamesów w Vitrze nie złożyli przy zakupie dodatkowego zamówienia na tapicerowane siedzisko. Jednak i tu nie nam się martwić. Mamy już na to rozwiązanie.

Duński producent Bent Hansen wypuścił na rynek serię pokrowców i poduszek na najbardziej znane krzesła, w tym także na znane wszystkim krzesło Eames Eiffel Plastic Side Chair Charlesa i Ray Eamesów. Ale nie na tym koniec. Na liście firm,  poza Vitrą, których krzesła otrzymają jesienne palta i kapelusze, znajdują się jeszcze  miedzy innymi takie sławy jak: Fritz Hansen, Arper, Kristalia, Carl Hansen, Hay, Thonet, Lammhults, Danerka, czy Kartell.

Ponad 150 różnych modeli pokrowców i poduch we wszystkich typach tkanin i skór,  dostępne jest dla Państwa już w Polsce – zajrzyj do mnie na hafart.pl. Modne wzory, kolory i świetna jakość, zarówno użytego doń materiału, jak i wykonania, to zachęta, by w prosty sposób poprawić komfort naszego wypoczynku i przy tym na nowo ubrać nasze mieszkania.

Zdjęcia: Copyright by Bent Hansen