24 08

Dark – ciemna strona światła

Chyba przez przekorę belgijska fabryka oświetlenia Dark ma właśnie taką nazwę. Przez przekorę, bo produkowane przez nią lampy należą do jednych z większych na rynku. Wielkość lamp Dark przekłada się w tym przypadku także na moc oddawanego światła, a zastosowanie znajdują najczęściej w miejscach użyteczności publicznej, gdzie moc światła staje się elementem wręcz obowiązkowym. Różnorodność stosowanego do produkcji lamp materiału klasyfikuje zaś klienta docelowego. Tylko bowiem najbardziej wysublimowane gusta, otwarte na awangardowe rozwiązania, dostrzegą ich atrakcyjność. Nie dla wszystkich lampa z okularów przeciwsłonecznych, wiszącego do góry nogami nagiego kosmity, czy  lampa ze skóry królika, będzie odpowiednim produktem do wnętrza. Firma dlatego właśnie skupia śmietankę wśród projektantów i celowo dobiera najbardziej ekstrawaganckie projekty, by przyciągnąć klienta wyjątkowego i odświeżyć rynek oświetleniowy czymś naprawdę szokującym.

Najnowsza kolekcja lamp prezentuje zatem wiszącą lampę Chubby w ubraniu ze stołowego obrusa w czerwono-białą kratę i spadającym obiadem, nożem wbitym w abażur i wiszącym na sznurkach sztućcem. Jest w kolekcji także ciężka w wyglądzie metalowa lampa Apollo, niczym prom kosmiczny złożona z metalowych kawałków połączonych nitami, która wbrew swojej masie daje delikatne, ciepłe i słoneczne światło.

Oświetlenie z fabryki Dark to nie tylko sztuka użytkowa, w postaci doskonałego oświetlenia, to także sztuka sama w sobie, pełna artyzmu i wysublimowanego smaku, otwarta w pełni na nowe trendy i potrzeby wciąż szukającego nowości odbiorcy.

Źródło: Copyright by Dark