07 07

diabeł tkwi w szczególe

Włoska fabryka Arper prezentuje styl, ukształtowany przez innowacyjne strategie i systematyczne badania nad swoimi projektami oraz  materiałami wykorzystywanymi do produkcji. Założony w 1989 roku w Monastier di Trevizo Arper, w krótkim czasie zyskuje szacunek i zaufanie na światowym rynku.

Zasłużony sukces tej przecież młodej fabryki, w połączeniu z oryginalnością, wysoką jakością i koncentracją na szczególe, tworzy szeroki zakres produktów obecnych na całym rynku, zarówno w domu, biurze oraz przestrzeni publicznej. W podtrzymywaniu jakości i innowacyjności pomagają Arperowi wymagający klienci, których uwrażliwienie na szczegół, jakość i design jest wyjątkowe. O wyjątkowego klienta nie tylko trzeba dbać, ale i zabiegać.

Mądry Arper nie poprzestaje zatem na badawczej analizie dotychczasowych produkowanych przez siebie modeli stołów i krzeseł. Wychodzi naprzeciw nowym trendom i wdraża do produkcji nowoczesne, przy tym ekologiczne, technologie. Do oferty wybiera projekty najbardziej znanych firm projektowych i projektantów, takich jak Lievore Altherr Molina z Barcelony, Jean-Marie Massaud, czy Roberto Dordoni.

Praktycznie każda impreza targowa jest dla zwolenników Arpera nowym przeżyciem. Bogata paleta kolorów obiciowych, szeroka gama wykończeń i wersji, i za każdym razem kilka nowych mebli pojawiających się w ofercie.

Znam wiele fabryk, ale Arper zachwyca mnie bogactwem wersji i różnorodnością. Jak nikt posiada krzesła w kilku lub kilkunastu wersjach baz i nóg, z podłokietnikami lub bez, w skórze lub tkaninie, pikowane, gładkie lub z tworzywa, czy drewna, i każde w kilku rozmiarach siedziska.

Przywiązanie do szczegółu: sposobu montażu, proporcji, kolorystyki i różnorodności wykończenia, przy tym wygody i lekkości, daje Arperowi gwarancję sukcesu i zadowolenia. Taki sukces tworzenia „od nowa” i bez potrzeby „kopiowania” ikon wzornictwa wydaje się być na wagę złota.

Całkowicie oryginalne wzory i style obecne są we wszystkich meblach Arpera: krzesłach, stołach, kanapach, fotelach i pufach. Dlatego szczególnie polecam produkty Arpera i zachęcam do wnikliwej analizy ich oferty na stronie poznańskiej firmy HAFART.

Źródło: Copyright by Arper