05 06

Morph dzieło z warsztatu Zeitraum

Morph niemieckiej firmy Zeitraum to niezwykłe połączenie różnorodnych materiałów. To coś więcej niż tylko krzesło, czy hoker. To przede wszystkim design i rzemiosło.

Solidna rama z drewna przechodzi łagodnie w wygiętą, elegancko uformowaną muszelkę siedziska. Lekko odchylona pozycja tylnych nóg nadaje krzesłu wyjątkową postawę i lekkość. Rzeźbiarsko wycięta rama idealnie stabilizuje krzesło, nadając mu  przy tym pozornej dynamiki.

Ze względu na jego delikatny wygląd to proste krzesło emanuje we wnętrzu lekkością,  nie wymaga przy tym sporej przestrzeni. Wysoki komfort siedzenia i stabilność odróżnia Morph od innych krzeseł i hokerów.

Zeitraum oferuje kilkanaście opcji wykończenia krzeseł i hokerów z kolekcji Morph, dostępnych dla nas w dwóch wysokościach. Mamy zatem do wyboru lity dąb, orzech włoski i orzech amerykański. W opcji z tapicerowanym siedziskiem wybieramy spośród szlachetnych tkanin duńskiego Kvadrata i doskonałych skór szwedzkiego producenta Elmo, w tym z bogatej palety delikatnej skórki Elmothique. Dodatkowo możemy zamówić siedzisko wybarwiane w dwóch kolorach połyskującego lakieru: antracycie i popielu.

Morph wpasowuje się jako obiekt użytkowy zarówno w nowoczesne wnętrza domowe, w których charakter drewna i filigranowość projektu zdecydowanie go w nich wyróżniają. Jest także idealnym rozwiązaniem dla kawiarni, restauracji czy hoteli. Prawdziwy wnętrzarski kąsek stanowi w połączeniu z innymi meblami tej fabryki, szczególnie z surowymi stołami, których szeroką ofertę znajdziemy w kolekcji Zeitraum.

Projekt: 2009 rok, studio Formstelle. Wyłączny dystrybutor firmy Zeitraum w Polsce – HAFART, Poznań.

Źródło: Copyright by Zeitraum