26 03

Elizabetha – hiszpańskie okulary od Paco Capdell

Jaime Bouzaglo i Paco Capdell rozpoczynają rok 2010 z nową serią Elizabetha.

Założona w 1967 roku, firma Capdell od dawna związana jest z nowoczesnym designem i wysokiej jakości produktami. Specjalizuje się, potocznie mówiąc, w rozwiązaniach „do siedzenia”. Capdell ma za cel nie tylko dostarczyć najlepszy produkt, ale również najwyższy poziom obsługi, profesjonalizm i elastyczność. Capdell wprowadza na rynek charakterystyczny design z XVIII wieku, uwydatnia ozdoby typowe dla epoki, tym samym wywyższając piękno form, linii prostych i zakrzywionych.

Rodzina Elizabetha i jej pięć wersji, zostały niedawno przedstawione w Barcelonie na Construmat Fair Barcelona, podczas Valencian Design Showcase oraz w Mediolanie na Międzynarodowych Targach Meblowych. Elizabetha jest bardzo sugestywna  dla hoteli i prestiżowych restauracji. Jest ona także elegancką propozycją dekoracji domów. Widzimy, że chaise longue z przeznaczeniem do salonu jest kilka centymetrów niższy niż krzesło Elizabetha, a jego zakrzywione drewniane ramiona zapewnią duże uczucie komfortu. Został zaprojektowany zarówno z obu podłokietnikami, ale dostępna jest także specjalna opcja tylko z jednym podłokietnikiem. Nogi krzesła Elizabetha, doskonale wpasowujące się w stylowe wnętrza salonów, przypominają tancerza, który jakby rozpoczynał swój taniec.

Przepełnione kokieterią krzesełka, hokery, fotele i kanapy Elizabetha o drewnianej konstrukcji, otrzymamy w różnych tapicerkach: od charakterystycznych dla stylu hiszpańskiego tkanin z wytłaczanymi motywami roślinnymi, po eleganckie wełny i wysokogatunkową skórę. Dodatkowo mamy możliwość wybrania wersji oparcia. Producent bowiem daje nam do dyspozycji trzy opcje: puste w środku, tapicerowane i z wypełnieniem z trzciny cukrowej. Do modeli bez miękkiego oparcia mamy jeszcze poduszkę, która wzorem nawiązuje do serii.

Na szczególną jednak uwagę zasługuje kanapa Elizabetha. W zasadzie bowiem dopiero tutaj dostrzegamy o jaki element chodzi w całej kolekcji. Kupując jedynie krzesła, fotele, czy hokery tak naprawdę możemy nigdy nie dostrzec, że głównym motywem, tak pieczołowicie podkreślanym, i z należytym szacunkiem kontynuowanym w całej kolekcji i w różnych jej wersjach,  są po prostu okulary. Zaprojektowana przez Jaime Bouzaglo seria Elizabetha została pomyślana jako piękna królowa, zmysłowa i elegancka. Z projektu przepływa magnetyzm, pochodzący ze świata uczuć i świata poezji. Produkty firmy Capdell można zakupić w poznańskiej firmie HAFART.